Az Emberi jogok világnapja alkalmából került megrendezésre a Családról és a gyermeknevelésről szóló előadás a Szcientológia Egyház kápolnájában. Az est házigazdája az Egy Toleránsabb Világért Alapítvány volt, akik többek között a Fiatalok az Emberi Jogokért programot is működtetik Magyarországon.
Az eseményt a csodálatos Nyitrai Eszter énekesnő nyitotta meg, ezzel még fennköltebbé varázsolva az est hangulatát. Ezt követően az előadók abban igyekeztek gyakorlati segítséget nyújtani a résztvevőknek, hogy szülőként, pedagógusként vagy akár csak érintettként hogyan tudják kezelni a gyerekeket a jelen társadalmi problémák kapcsán.
Elsőként Barsi Klára, a Boldog Család csoport elnöke beszélt arról, hogy mik is egy szülő kötelességei. Kihangsúlyozta, hogy a gyermek nem az ember primitív vagy eredeti állapota, ahogyan azt sokan gondolják, hanem egy olyan férfi vagy nő, aki még nem érte el teljes fejlettségét.
Következő előadóként egy igen tapasztalt tanító, pedagógiatanár, mentálhigiénikus és egyben népművelő osztotta meg tapasztalatait, valamint az Alkalmazott Oktatástan által kiadott Tudáskulcs füzetek segítségével elért eredményeit. A pedagógus elmondta, hogy jelenleg nyugdíjasként 18-20 év közötti fiatalokkal foglalkozik, akiknek érettségije vagy szakmunkás végzettsége van, de ennek ellenére nem tudnak írni vagy olvasni, vagy nem ismerik alapvető szavak jelentéseit. Örömmel látta és hatalmas előnynek tartotta, hogy a Szcientológia Egyház milyen kiemelkedően foglalkozik a fiatalokkal. Végül egy idézettel zárta Szepesi Máriától: „Minden emberben benne van az isteni szikra. A lelki érettség foka dönti el, mikor kezdünk kutatni rejtett énünk után. Az, aki nem a saját útját járja, előbb-utóbb megbetegszik, hiszen minden fizikai fájdalom, rossz érzés üzenet a lelkünktől.”
Novák Antónia, a Virágozz és Prosperálj Alapítvány elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy sokkal kevesebben házasodnak már, mivel az emberek nagy része elvesztette a hitét a házasságban, pedig rengeteg szépség és öröm rejlik benne. Felkérte a résztvevőket, hogy hangoztassák együtt: lehet tenni azért, hogy a gyerekekből olyan felnőttek váljanak, akik boldogok és sikeresek a maguk és a környezetük számára is. Minden olyan tevékenység, ami ezt segít elérni az helyes út.
Az estet a házigazda, Rajkai Emőke, az Egy Toleránsabb Világért Alapítvány elnöke zárta, aki az összefogás erejéről beszélt, aminek bőrszínre, nemre, nemzeti hovatartozásra és vallásra való tekintet nélkül kellene érvényesülnie. Céljuk, hogy ezt az üzenetet, valamint minden emberi jogot Magyarország-szerte ismertté tegyenek. Ebben segítenek oktató célú kézikönyveik és gyermekeknek szóló szemináriumaik is.